אודות אחותי


 על "דגים, חכות ואגמים"

"אחותי- חנות סחר הוגן" היא יוזמה כלכלית חדשנית, ראשונה מסוגה בארץ, המשלבת התעצמות  כלכלית של נשים, מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל, לצד חינוך לצרכנות אחרת, הנשענת על עקרונות הסחר ההוגן.

ארגונים רבים פועלים בנאמנות ובחרדת קודש על מנת להעניק לנשים ערוצים שונים להעצמה כלכלית. לצד זאת, ערוצים אלו אינם נותנים מענה הוליסטי לאישה החיה בעוני ובמצוקה הכלכלית היומיומית. בעוד אחרים התמקדו בהענקת דגים וחכות לאותן נשים, הבנו כי יש צורך גם ביצירת האגם, אחרת היכן ידוגו הנשים את דגיהן?

הגיעה העת לא רק להכשיר נשים להצמיח עסקים ויזמות כלכלית אלא שבשלו התנאים ליצירת פלטפורמה אמיתית שתהווה עבורן מסגרת בטוחה ויציבה לאורך זמן. כך נולד רעיון החנות. מקום בו נשים תוכלנה למכור את יצירותיהן לקהל הצרכנים והצרכניות הרחב.

נשות הפרויקט הן נשים המגיעות מעולם עשיר ומגוון של ידע, מורשת, תרבות וניסיון. רובן ככולן אוחזות בכישורים ובכישרונות שרכשו במהלך חייהן כגון: רקמה, תפירה, בישול, אריגה, פיסול ועוד. אנו מסייעות להן לתרגם ידע ייחודי זה לכדי עסק של ממש. ויותר מכך, מציעות להן, במסגרת "אחותי – חנות סחר הוגן", במה אמיתית וממשית לקידום העסק.

על "אחותי - חנות סחר הוגן"

'אחותי-חנות סחר הוגן' היא זירת מסחר ייחודית שמציגה באמצעות עשרות רבות של מוצרים את המגוון ועושר התרבויות והמסורות בישראל.  'אחותי – חנות סחר הוגן' היא חנות הסחר ההוגן הראשונה בישראל, הפועלת על פי עקרונות הסחר ההוגן הבינלאומיים: מרבית רווחי המכירה מועברים ליצרניות והרווח שנותר חוזר לתמיכה בפרויקט. המוצרים כולם נוצרים בעבודת יד, בתנאי עבודה מכבדים, והם עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה.

'אחותי- חנות סחר הוגן' נוסדה על ידי תנועת "אחותי-למען נשים בישראל", ובשיתוף עם 16 ארגונים חברתיים הפועלים בכל רחבי הארץ. היזמיות בחנות הן מקבוצות תרבותיות מגוונות בישראל.

המוצרים הנמכרים בחנות כוללים מגוון פסלונים, תיקים רקומים, שטיחים ארוגים, מוצרי בית ומטבח איכותיים, כריות ססגוניות, חבקי מפיות ותחתיות קלועים, מצעים רקומים, פריטי אופנה, מבחר פריטי מזון- בהם שמן זית, דבש, קונפיטורות וריבות, ליקרים, זעאתר, מארזים מיוחדים לחגים יחד עם תכשיטים מקוריים, משחקים ומתנות לילדים, ספרים ועוד. 'אחותי-חנות סחר הוגן' מציעה ללקוחותיה חווית קנייה אחרת, לא שגרתית, הכורכת יחד יופי ואיכות לצד צרכנות אחראית ונבונה.

 באחותי – חנות סחר הוגן תוכלו ליהנות מרכישה חברתית, קנייה שרוב רווחיה מועברים ישירות למאות יזמיות. כל המוצרים הינם עבודת יד, מחומרים ידידותיים לסביבה,ונוצרו בתנאי עבודה מכבדים והוגנים. אחותי – סחר הוגן מאפשרת חווית קנייה לא שגרתית, מרתקת ומהנה, שלצדה הרווח בעשייה למען הקהילה ולמען חברה וכלכלה צודקת וסביבה בריאה.

 store in store 

 אנחנו מחפשות שותפות ושותפים לדרך 

אם אתן מעוניינות להציג את המוצרים של היוצרות המוכשרות שלנו גם אצלכן בחנות ולהצטרף אל רשימת נקודות המכירה המבורכת שלנו, 

נשמח אם תצורנה קשר עם

שולה קשת- 0522342449 

נשתמע :)

 

 

על "אחותי למען נשים בישראל"

תנועת אחותי - למען נשים בישראל נוסדה בשנת 2000 כדי לפעול עם נשים מאוכלוסיות מודרות ולקדם את נראותן של הנשים השקופות בחברה הישראלית. תנועת אחותי היא תנועה פמיניסטית יחידה מסוגה בישראל, אשר נוסדה על ידי פעילות פמיניסטיות מזרחיות שהציבו להן למטרה להעלות על סדר היום הציבורי נושאים של צדק כלכלי וחברתי מתוך תפיסה פמיניסטית מזרחית המחברת נושאים של זהות, לאומיות, אתניות ופמיניזם. מאז הקמתה הצליחה תנועת אחותי להרחיב את השיח והעשייה הפמיניסטיים בישראל בתכנים המתייחסים למגוון ההתנסויות והצרכים של נשים מהפריפריה הגיאוגרפית, הכלכלית, החברתית והתרבותית בארץ.

התנועה שמה דגש על התעצמות כלכלית, חברתית ותרבותית של נשים מודרות ועל יצירת שותפות ערכית ומעשית ביניהן. תנועת אחותי פועלת לבניית חברה פמיניסטית לא אלימה, שאין בה דיכוי ואפליה של פרטים וקבוצות ואשר משתלבת בסביבה הגאוגרפית של המזרח התיכון.

תודות

פתיחתו של אתר חנות און ליין זה התאפשר תודות לתמיכה הנדיבה של העם האמריקאי באמצעות מחלקת המדינה של ממשלת ארה״ב. התכנים הם באחריות אחותי למען נשים בישראל, ואינם בהכרח משקפים את העמדות של מחלקת המדינה האמריקנית או של ממשלת ארה״ב.

 פרויקט אחותי סחר הוגן התאפשר תודות לתמיכת הקרנות:

Jewish Women Foundation of the Greater Palm Beaches

Greater Miami Jewish Federation

 קרן לוי לאסן

הקרן החדשה לישראל

קרן דפנה יזרעאלי