אודות חנות אחותי


"אחותי – חנות סחר הוגן" היא מיזם כלכלי-חברתי ופמיניסטי ראשון מסוגו בישראל.
מטרתנו היא לקדם אמנות ואומנות של יזמיות מתרבויות שונות, לרוב מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, תוך שימת לב והקפדה על תנאי הסחר ההוגן.*

היזמיות והאמניות המשתתפות בפרויקט מביאות איתן עולם עשיר ומגוון של ידע, מורשת, תרבות וניסיון. אנחנו מסייעות להן לתרגם את הידע הייחודי שלהן לכדי עסק של ממש, ומספקות להן, במסגרת החנות, במה ממשית לקידום עסקיהן.

חנות "אחותי סחר הוגן" נוסדה על ידי תנועת אחותי – למען נשים בישראל, בשיתוף 16 ארגונים חברתיים ועשרות יזמיות ואמניות מרחבי הארץ. בין היזמיות והארגונים: מרכז אהטה לאמנות אתיופית, דרך האמנות, סינדיאנת הגליל, יקב טוליפ, כותנה, קוצ׳ינטה, הופכות את היוצרות, סידרה לקיה, האמניות גילה לוזון, אנתצאר דכה, נוני יבנאי, זיינב גרביע ועוד.

המוצרים הנמכרים בחנות כוללים מגוון תכשיטים, תיקים וארנקים רקומים, פסלים, שטיחים ארוגים, מוצרי בית ומטבח איכותיים, כלי חרס וחימר, תחתיות קלועות, כריות ססגוניות, בובות, מצעים רקומים, פריטי אופנה, מבחר פריטי מזון כגון שמן זית אורגני, זעתר, קונפיטורות, יין, ליקרים. בנוסף תוכלו למצוא בחנות ספרות נשית מקורית, משחקים ומתנות לילדים.
"אחותי – חנות סחר הוגן" מציעה יופי ואיכות עם צרכנות שיש בה ערך מוסף חברתי.

* סחר הוגן היא תנועה בינלאומית הפועלת ב-58 מדינות, שמנחה אותה החזון של עולם שוויוני, צודק ובר-קיימא. התנועה מאגדת תחת מטרייה אחת מליוני יצרניות ויצרנים זעירים שמבקשים לחיות בכבוד מעמלם. היא מפתחת סוג חדש של מסחר המבוסס על דיאלוג, כבוד, שקיפות ומחויבות ארוכת טווח כלפי אותם יצרנים ויצרניות.

 באחותי – חנות סחר הוגן תוכלו ליהנות מרכישה חברתית, שרוב רווחיה מועברים ישירות ליזמיות המשתתפות בפרויקט. רכישה שלצדה הרווח בעשייה למען הקהילה ולמען חברה וכלכלה צודקת וסביבה בריאה. כל המוצרים הינם עבודת יד, מחומרים ידידותיים לסביבה, ונוצרו בתנאי עבודה מכבדים והוגנים.

  

על "אחותי למען נשים בישראל" 

תנועת אחותי - למען נשים בישראל נוסדה בשנת 2000 כדי לפעול עם נשים מאוכלוסיות מודרות ולקדם את נראותן של הנשים השקופות בחברה הישראלית. תנועת אחותי היא תנועה פמיניסטית יחידה מסוגה בישראל, אשר נוסדה על ידי פעילות פמיניסטיות מזרחיות שהציבו להן למטרה להעלות על סדר היום הציבורי נושאים של צדק כלכלי וחברתי מתוך תפיסה פמיניסטית מזרחית המחברת נושאים של זהות, לאומיות, אתניות ופמיניזם. מאז הקמתה הצליחה תנועת אחותי להרחיב את השיח והעשייה הפמיניסטיים בישראל בתכנים המתייחסים למגוון ההתנסויות והצרכים של נשים מהפריפריה הגיאוגרפית, הכלכלית, החברתית והתרבותית בארץ.

התנועה שמה דגש על התעצמות כלכלית, חברתית ותרבותית של נשים מודרות ועל יצירת שותפות ערכית ומעשית ביניהן. תנועת אחותי פועלת לבניית חברה פמיניסטית לא אלימה, שאין בה דיכוי ואפליה של פרטים וקבוצות ואשר משתלבת בסביבה הגאוגרפית של המזרח התיכון.

 

אנחנו מחפשות שותפות ושותפים לדרך 

אם אתן מעוניינות להציג את המוצרים של היוצרות המוכשרות שלנו גם אצלכן בחנות ולהצטרף אל רשימת נקודות המכירה שלנו, 

נשמח אם תצורנה קשר עם

שולה קשת- 0522342449 

נשתמע :)

  

תודות

פתיחתו של אתר חנות און ליין זה התאפשר תודות לתמיכה הנדיבה של העם האמריקאי באמצעות מחלקת המדינה של ממשלת ארה״ב. התכנים הם באחריות אחותי למען נשים בישראל, ואינם בהכרח משקפים את העמדות של מחלקת המדינה האמריקנית או של ממשלת ארה״ב.

 פרויקט אחותי סחר הוגן התאפשר תודות לתמיכת הקרנות:

Jewish Women Foundation of the Greater Palm Beaches

Greater Miami Jewish Federation

 קרן לוי לאסן

הקרן החדשה לישראל

קרן דפנה יזרעאלי