סחר הוגן


על סחר הוגן
סחר הוגן היא תנועה עולמית אשר לנגד עיניה עומד חזון של עולם שוויוני, צודק ובר-קיימא. התנועה פועלת במסגרת של ארגונים המאוגדים תחת מטריה אחת במטרה לסייע למיליוני יצרניות ויצרנים זעירים בעולם להרוויח את לחמם בהגינות וביושר ולאפשר להם לחיות בכבוד. תנועת הסחר ההוגן מפתחת סוג חדש של מסחר המבוסס על דיאלוג, כבוד, שקיפות ומחויבות לטווח ארוך, ומתמקדת בשיפור תנאי חייהם של חקלאים בארצות המתפתחות ודאגה לעתידם.
התנועה, הפועלת ב - 58 מדינות, קמה כמחאה על כשלון המסחר הקונבנציונלי שאינו מאפשר למיליוני אנשים בעולם להתקיים על אף עבודתם המפרכת, מחאה על כך שבני אדם כה רבים בעולם מרוויחים פחות מ 2$ ליום, מה שלא מאפשר קיום בסיסי, כמו תנאי הגיינה, שרות רפואי וחינוך מינימאליים.
אחותי-חנות סחר הוגן הוקמה במסגרת 'פרויקט הסחר ההוגן' אשר שם לו למטרה להנחיל ערכים ופרקטיקות של סחר הוגן בישראל, ולקדם כלכלה חופשית מניצול ועבדות, תוך התחשבות במשאבי הסביבה הקיימים.
פרויקט הסחר ההוגן, מייסודה של תנועת אחותי, נועד להפוך את הפירמידה הכלכלית הניאו-ליברלית על פיה, למקם בראשה את היצרניות/ים, לקדם את נראותן הכלכלית-חברתית, להפיץ את אומנותן, לסייע בפרנסתן, ולהציע לחברה הישראלית מקום בו מתקיימים תנאי עבודה הוגנים החפים מניצול ושעבוד.